„Jak to funguje na Vašich kurzech?“

Velice jednoduše. Pracujeme s metodou zážitkové pedagogiky, jejíž přesnou definicí Tě nebudeme zatěžovat, ve zkratce jde o to, že se dobře pobavíš během předem připravené hry, programu či simulované situace a zároveň si z toho i něco odneseš ve smyslu zážitku, nikoliv materiálna. Tyto hry či jiné aktivity jsou poskládány do celkového programu, který může ale nemusí být propojený a zaměřený na téma kurzu. Letos jsme zaostřili na hranice, takže s nimi budeme v jednotlivých programech pracovat – na jejich pojmenování, objevování či rozšiřování.

Web_foto_ZAO-01
Web_foto_ZAO-03

„Co když  bude na mě toho rozšiřování moc?“

Pokud taková situace nastane, nebo vycítíš, že nastává, pak není nic jednoduššího, než za námi přijít, a říct STOP. Nikoho na našich kurzech do programu nenutíme, vše je založeno na naprosté dobrovolnosti. 

„S kým se na kurzu setkám?“

S lidmi, a to různými lidmi. Různého stáří, vzhledu, účesu, intelektu, názorů atd. Někteří lidé mají zkušenost se zážitkovým kurzem, jiní ne, někteří nás už znají a další zase ne. Rozhodně nelze říci, že „máme svůj typ lidí“, který si na kurz vybíráme, nebo že by konkrétní druh lidí na naše akce jezdil. Je dost možné, že na kurzu však zažijete netradiční setkání, a to s lidmi se zrakovým postižením. A to jak v řadách účastníků, tak lektorů.

Web_foto_ZAO-02
Web_foto_ZAO-04

„Cena kurzu se mi zdá vysoká!“

Ano, správně řečeno – skutečně se Ti to jen zdá. Zkus si do ceny promítnout nejen jídlo a ubytování po celou dobu kurzu, ale také další položky jako například spotřební materiál na programy, cestovné lektorů na přípravné týmovky a kurz atd. Tvorba kurzu trvá cca půl roku, zabere stovky člověkohodin práce a lektoři ji dělají ve svém volném čase bez nároku na honorář.